• Zabawa

 • TWORZĘ I WSPÓŁPRACUJĘ

  TWORZĘ I WSPÓŁPRACUJĘ

  11.01.2019r. uczniowie klas młodszych na zajęciach projektowych "Tworzę i współpracuję"  wycinali śnieżynki z papieru, ćwicząc motorykę małą.  Zajęcia odbywały się pod opieką pani Jolanty Marcyniuk.

  Papierowe śnieżynki są bardzo proste do zrobieni choć ich wycinanie jest dość czasochłonne i wymaga odrobiny cierpliwości. Materiały potrzebne do wykonania śnieżynek spokojnie znajdziesz w domu, więc nie musisz robić żadnych specjalnych zakupów.

  Gotowe śnieżynki możesz powiesić w oknie lub na choince albo połączyć je tasiemką (nitką, sznurkiem) i  zrobić z nich girlandę. Papierowe śnieżynki doskonale sprawdzą się także do ozdoby przy pakowaniu świątecznych  prezentów.

  Czego potrzebujesz, by zrobić śnieżynkę z papieru?

  • kartki papieru
  • ostre nożyczki
  • ołówek
  • ewentualnie brokatowy klej do ozdobienia wyciętych śnieżynek

  Śnieżynki można wycinać także z serwetek, filcu lub bibuły – wszystko zależy od Twojej wyobraźni. (www.mamotoja.pl)

 • GOTUJĘ I LICZĘ

  GOTUJĘ I LICZĘ

  "Gotuję i liczę" -  uczniowie kl. I-III na zajęciach projektowych przygotowali "pizzę". Uczyli się obliczać składniki, dzielili "pizzę" na równe części, okreslali czas pieczenia, który jest niezbędny do powstania potrawy. Czasami minuta za długo i potrawa jest do wyrzucenia. Można stwierdzić, że "bez matematyki w kuchni ani rusz" :). Zajęcia prowadziła pani Teresa Pobłocka.

 • TWORZĘ I WSPÓŁPRACUJĘ

  TWORZĘ I WSPÓŁPRACUJĘ

  04.01.2019r. uczniowie klas młodszych na zajęciach projektowych "Tworzę i współpracuję"  wykonali obrazek zimy rysując węglem.  Zajęcia odbywały się pod opieką pani Jolanty Marcyniuk.

  Węgiel? Musisz tego spróbować!

  Bez względu na to, czy Twoje dziecko lubi malować farbami, rysować kredkami czy mazać po podłodze czymkolwiek, co zostawia widoczny ślad, koniecznie musi spróbować rysowania węglem. To coś zupełnie innego. Podsuń mu węgiel, niech spróbuje swoich sił z tą niezwykłą formą  Nawet, jeśli Twoje dziecko jest jeszcze bardzo małe  węgiel będzie dla niego właściwy. Pozwól mu pobrudzić ręce, nogi, ubranie (w końcu od czego są pralki). Pomazać kawałkami węgla, pokruszyć go i rozgnieść na kawałku białej kartki. Węglem rysuje się łatwo bo nie wymaga dużej siły ani też dużej precyzji. Na koniec dzieło można rozmazać paluszkami.  (www.kreatywnezabawydladzieci.pl)

   

 • Projekty!

  Projekty!

  Ruszyły projekty!

  " Gotuję i liczę" - w czwartki na 5 lekcji.

  "Tworzę i współpracuję" - we wtorki na 5 lekcji.

  "Czytam bo lubię" - zmiana prowadzącego: pani Ewa Matusik

 • Życzenia

  Życzenia - Obrazek 1

 • Życzenia

  Życzenia
 • WIECZÓR KOLĘD 2018

  WIECZÓR KOLĘD 2018

  15.12.2018r. na wiejskiej świetlicy odbył się "Wieczór kolęd i pastorałek" wraz z Kiermaszem Bożonarodzeniowym.  Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas w roku. Ich wyjątkowość tkwi przede wszystkim w tradycji przekazywanej przez pokolenia i niezwykłej atmosferze, która wszystkim się udziela. To wyjątkowy okres, w którym możemy sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa i sprawić przyjemność naszym najbliższym. Dzieci z naszej szkoły przedstawiły piękny występ a zakupy ozdób światecznych i pyszne ciasta wykonane przez rodziców naszych uczniów umiliły nam ten wieczór.

 • GOTUJĘ I LICZĘ

  GOTUJĘ I LICZĘ

  Uczniowie z kl. I-III na zajęciach projektowych przygotowały "krokiety". Jest to jedno z dwunastu potraw na stole wigilijnym. Najpopularniejsze polskie potrawy to czerwony barszczyk z uszkami, zupa grzybowa, karp (ryba) pod różnymi postaciami, kutia, pierogi z kapustą i grzybami. Spróbowanie każdej ma zapewnić szczęście przez cały rok. Zdrowych i Wesołych Świąt!  Zajęcia prowadziła pani Teresa Pobłocka.

 • TWORZĘ I WSPÓŁPRACUJĘ

  TWORZĘ I WSPÓŁPRACUJĘ

  14.12.2018r. uczniowie klas młodszych na zajęciach projektowych "Tworzę i współpracuję" projektowali karty świąteczne oraz dokańczali ozdabiać kule ze styropianu kolorowymi cekinami.  Święta tuż, tuż... czas wysyłać życzenia. Celem tych zajęć było  propagowanie tradycji wysyłania kartek i listów z życzeniami świątecznymi. Karty wykonane własnoręcznie sprawią  większą radość niż gotowe, kupione w sklepie. Pozostawią one po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować jak SMS-a.  Zajęcia odbywały się pod opieką pani Jolanty Marcyniuk.

 • KINO

  KINO

  13.12.2018r. uczniowie klas I-VI wybrali się do kina w Trzciance na film pt.: "Dziadek do orzechów i cztery królestwa". Bohaterką filmu  jest Clara, dziewczyna poszukująca jedynego w swoim rodzaju klucza, który pozwoli jej otworzyć pudełko z darem od zmarłej matki. W czasie poszukiwań trafia do tajemniczej, magicznej krainy. Tam spotyka żołnierza, Phillipa. Razem stają do walki ze złą Matka Ginger, władczynią Czwartego Królestwa, aby zdobyć klucz i zaprowadzić ład i porządek w całej krainie. Uczniowie byli pod opieką pań A. Żalińskiej, J. Marcyniuk oraz Pana P. Kluka. Natomiast 10.12.2018r. uczniowie z kl. VII i VIII pod opieką pań: E. Pawlak i K. Cywińskiej obejrzeli ten film w kinie "Helios" w Pile.

 • WIECZÓR KOLĘD 2018

  WIECZÓR KOLĘD 2018
 • TWORZĘ I WSPÓŁPRACUJĘ

  TWORZĘ I WSPÓŁPRACUJĘ

  07.12.2018r. uczniowie klas młodszych na zajęcach projektowych "Tworzę i współpracuję" ozdabiali kule ze styropianu kolorowymi cekinami.  Święta zbliżają się wielkimi krokami i na pewno już wielu z Was zabrało się za świąteczne dekoracje. Wykonanie jest banalnie proste.  Bombka styropianowa może być  jednolita. Jeśli macie cekiny w różnych kolorach, możecie spróbować ułożyć je w pasy lub inne geometryczne wzory. Ozdoby wykonane własnoręcznie dają najwięcej satysfakcji i radości. Zajęcia odbywały się pod opieką pani Jolanty Marcyniuk.

   

 • MIKOŁAJ

  MIKOŁAJ

  6 grudnia 2018 roku nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Św. Mikołaj został gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty zakupione przez Radę Rodziców. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!

  Mikołaj zaglądał również do każdej klasy w szkole i odarowywał słodkościami grzeczne dzieci. Dodatkowa niespodzianka spotkała pierwszaków, ponieważ dwoje rodziców zasponsorowało paczki z tej okazji wszystkim uczniom w klasie.

 • KINO

  KINO

  Dnia 05.12.2018r. przedszkolaki oraz uczniowie z kl. 1 i 2  pojechali do kina "Helios" w Pile na film pt.:"Grinch". Grinch mieszka w samotności, za jedynego kompana mając psa – Maxa. Opuszcza swą jaskinię, udając się do Ktosiowa, tylko w poszukiwaniu pożywienia. Każdego roku spokój Ktosiowa zaburza tylko jedno wydarzenie – celebracja świąt Bożego Narodzenia. 

  Bajka bardzo ciekawa i pouczająca, wyzwaniem okazały się schody, które dla bezpieczeństwa maluchów pokonaliśmy pieszo. Wielką frajdą dla dzieci była jazda windą, szkoda, że tak któtko! Dzieci były pod opieką pań: E. Matusik, A. Tumidaj, T. Pobłockiej, A. Skuzjus i J. Marcyniuk.

 • GOTUJĘ I LICZĘ

  GOTUJĘ I LICZĘ

  "PIERNICZKI"

  Święta kojarzą się nam z wieloma obyczajami. Dla wielu przedświateczną tradycją jest pieczenie ciasteczek. Zapach pieczonych pierniczków, cynamonu czy imbiru chyba od zawsze kojarzy się ze świętami. W wielu domach pieczenie ciasteczek odbywa się na około dwa tygodnie przed wigilią, dzięki temu pierniczki mają czas, aby zmięknąć i nabrać nieco charakteru. Dzieci z kl. I-III na zajęciach projektowych lukrowały i ozdabiały wcześniej upieczone ciasteczka pod opieką pani Teresy Pobłockiej.

 • TWORZĘ I WSPÓŁPRACUJĘ

  TWORZĘ I WSPÓŁPRACUJĘ

  30.11.2018r. uczniowie klas młodszych na zajęcach projektowych "Tworzę i współpracuję" wykonali postać "Mikołaja".  Zadaniem uczniów było odrysowanie i wycinanie z szablonów elementy postaci a następnie poprawne sklejenie tych części. Radośc opanowała uczestników zajęć gdy okazało się jaka to szczególna postać.  Zajęcia odbywały się pod opieką pani Jolanty Marcyniuk.

 • ANDRZEJKI

  ANDRZEJKI

  W minionym tygodniu przedszkolaki oraz uczniowie naszej szkoły na lekcjach wychowawczych przenieśli się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostaną od Gwiazdora” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy.

  ANDRZEJKI - Obrazek 1

 • PIERWSZAKI W BIBLIOTECE

  PIERWSZAKI W BIBLIOTECE

     29.11.2018r.  uczniowie  klasy I odwiedzili bibliotekę.  Pierwszaki zapoznały się z pomieszczeniem biblioteki,  poznały zasady zachowania się w bibliotece i sposób wypożyczania książek. Nie mogło też zabraknąć rozmów o poszanowaniu książek. 
         Kulminacyjnym punktem i zarazem niezwykle emocjonującym, było wybranie ciekawej książeczki i jej wypożyczenie. Od tej chwili pierwszaki stały się oficjalnymi czytelnikami naszej biblioteki. Wierzymy, że będą chciały tutaj zaglądać jak najczęściej.

 • TAK UCZĄ SIĘ PIERWSZAKI

  TAK UCZĄ SIĘ PIERWSZAKI

  Kształcenie w szkole podstawowej stanowi fundament wykształcenia. Zadaniem szkoły jest łagodne wprowadzenie dziecka w świat wiedzy, przygotowanie do wykonywania obowiązków ucznia i wdrażanie do samorozwoju. Szkoła zapewnia bezpieczne warunki oraz przyjazną atmosferę do nauki, uwzględniając indywidualne możliwości i potrzeby edukacyjne ucznia.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Mieszka I
  Marcinkowice 46 a
  78-641 Marcinkowice
  woj. zachodniopomorskie
 • (67) 25-90-051

Galeria zdjęć